Aké sú najobľúbenejšie mená belianskych detí za rok 2016?

Ako minulý rok, aj tento rok vám prinášame prehľad najobľúbenejších mien za uplynulý rok. Nastali v poslednom rebríčku nejaké zmeny? Dostali sa na popredné priečky aj tento rok Matúš a Marko, či Laura a Karolína?

Rodičia v Spišskej Belej boli v minulom roku veľmi kreatívni. V mestskej kronike sa objavili jednak mená, ktoré na svojho nového hrdého nositeľa čakali dlho alebo sa doposiaľ nezaznamenali v Spišskej Belej vôbec.

Absolútnym víťazom u chlapčenských mien je Matej, toto meno dostali v Spišskej Belej štyria chlapci. Za ním nasleduje Martin, Mathias, Michal, Marko, Adam, Timotej a Jakub. Zaujímavé je, že u najpopulárnejších chlapčenských mien prevládajú tie, so začiatočným písmenom M (ako aj minulý rok). Dievčenské pokolenie má dve víťazky a to Karin a Dianu. Toto meno dostali tri dievčatká z každého mena. Medzi obľúbenými dievčenskými menami sa nachádza Paulína, Nikola, Adela, Ema a Nela.

V súboji tradičné verzus menej používané mená sa dá konštatovať, že Beľania sa v tomto roku priklonili viac k tradičným slovenským menám. Na detských ihriskách v Spišskej Belej sa tak už čoskoro budú hrať Dorotka, Alžbetka a Zuzka spolu so Stefani, Elissou, či Saskiou Miou. A futbal si spolu zahrajú Tadeáš, Jakub a Vojtech napríklad s Mathiasom, Hugom či Nikolasom.

Teší nás, že pôrodnosť oproti minulému roku stúpla a do radov spišskobelianskych občiankov sa pridalo 84 novonarodených detičiek. Oproti roku 2015, kedy sa v Spišskej Belej narodilo 66 detí, to bolo tento krát o 18 viac.

V súboji pohlaví dominuje jednoznačne to ženské s počtom 46 narodených dievčat. Rok 2016 otvorila svojim narodením Dianka a uzavrela ho malá Eliška. V Spišskej Belej sa v roku 2016 narodili jedny dvojičky – Samko a Lilianka. Najviac detí, celkom 13, sa narodilo v auguste.

Všetkým naším malým prírastkom v Spišskej Belej prajeme veľa zdravíčka a lásky.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X