hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 265

8. marec – Medzinárodný deň žien

Milé ženy, milé kolegyne, milé občianky mesta Spišská Belá!

Osláviť ôsmy marec znamená pripomínať si potrebu rovnosti, príležitostí žien a mužov a predstaviť si svet, v ktorom si ženy môžu byť isté, že na ich názoroch, hodnotách a snoch záleží. Skutočným dôvodom existencie MDŽ je uvedomiť si, čo všetko sa ženám doteraz podarilo dosiahnuť a čo by ešte dosiahnuť chceli.

O žene môžeme hovoriť ako o nositeľke života a matke. Žena je slovo, ktoré skrýva v sebe čaro, krásu, duchaplnosť a zmyselnosť. Bez žien by bol svet pustý ako lúka bez kvetov. Bez žien by bol život na zemi bezcenný. Ženy si zaslúžia, aby im bola prejavovaná úcta po celý rok.

Láskavé slová ženy môžu byť stručné a ľahko sa vyslovia, no ich ozveny sú nekonečné. Vážme si ženu! S jej kladnými či zápornými vlastnosťami. Nikto nie je dokonalý, bezchybný a ideálny. Uvedomme si, že nežijeme iba z lásky, ktorú prijímame, ale hlavne z tej, ktorú darujeme.

Milé ženy,

vážim si Vašu obetavosť, ochotu, láskavosť, ale i humor a náladu, ktorou spestrujete chvíle nášho každodenného života.

Pri príležitosti krásneho sviatku MDŽ mi dovoľte, aby som Vám ako primátor mesta Spišská Belá zaželal predovšetkým pevné zdravie, aby ste v tento deň, ale aj v ďalších nastávajúcich dňoch Vášho života mali čo najmenej problémov, chvíľ bolesti a smútku, aby Vás pohoda, porozumenie a láska sprevádzali na každom kroku.

„Najdôležitejšie je milovať, byť milovaná, šťastná a vyrovnaná sama so sebou.“

S úctou

Jozef Kuna, primátor mesta

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu