Podujatia v meste
Počet zobrazení 2K

Zapojte sa s nami do týždňa dobrovoľníctva a začnite leto dobrom

Týždeň dobrovoľníctva prináša rôznorodé dobrovoľnícke aktivity pre širokú verejnosť na celom Slovensku. Nezáleží na tom, či máte alebo nemáte skúsenosti s dobrovoľníctvom. Každý sa môže zapojiť.

Heslom ročníka 2023 je ZAČNIME LETO DOBROM. Týždeň dobrovoľníctva sa tento rok uskutoční v novom termíne, pred letnými prázdninami – 23. až 29. júna 2023.

O čo vlastne ide?

Počas týchto dní sa budete môcť zapojiť do dobrovoľníckych činností, ktoré ponúkajú jednotlivé organizácie. Pomáhať môžete pri maľovaní plota a lavičiek, sprevádzaní seniorov, príprave hier pre deti, čistení okolia, prekladoch do angličtiny, vyrábaní darčekov, doprevádzaní kapiel či distribúcií potravinovej pomoci pre ľudí v núdzi a pri ďalších rozmanitých aktivitách.

Aktivít v rámci Týždňa dobrovoľníctva je po celom Slovensku neúrekom. Všetky pokope ich nájdete TU.

Aj naše mesto je súčasťou tohto krásneho projektu

Poďte s nami do toho. Vyberte si jednu z 2 aktivít, ktoré sme pre vás s Face Clubom pripravili a skúste si dobrovoľníctvo na vlastnej koži. Tu sú možnosti:

Buďte s nami súčasťou tohtoročných Kaštieľnych hier

Tak ako po minulé roky, tak aj tento rok je náš tím súčasťou detského programu na Kastieľnych hrách. Tentoraz sme sa rozhodli dať možnosť aj iným, externým dobrovoľníkom.

Pozývame vás pripraviť a zrealizovať interaktívny program pre deti s názvom Cesta okolo sveta, ktorý bude súčasťou tohtoročných Kaštieľnych hier v kaštieli v Strážkach. Premeníte sa s nami na námorníka alebo pilota či horského nosiča a cez rôzne aktivity deťom priblížite rôzne formy cestovania v rôznych biotopoch. Týmto všetkým a mnohými ďalšími aktivitami dokážeme deťom vyčariť úsmev na ich tvárach. Program bude prebiehať popoludní v krásnom prostredí anglického parku kaštieľa v Strážkach, no vás budeme potrebovať o čosi skôr, aby sme stihli všetko poriadne pripraviť. Tak neváhajte a poďte si s nami zažiť silu DOBROvoľníctva.

Táto aktivita prebehne v nedeľu 25.6. 2023 od 12:00 do 19:00.

Zaregistrovať sa môžete TU.

Mladší pre starších

Ani naši seniori v meste či v iných zariadeniach nám nie sú ľahostajní. Pridajte sa k nám a zažite popoludnie s ľuďmi, ktorí sú studnicou dych berúcich inšpiratívnych príbehov. Spoločné rozhovory, kreatívne dielne či jednoduché hry dokážu našim seniorom zlepšiť dni a vás obohatiť o mnohé poznatky zažité na vlastnej koži. Tak neváhajte a darujte svoj ČAS našim starkým.

Táto aktivita prebehne v nedeľu 28.6. 2023 od 15:00 do 17:00.

Zaregistrovať sa môžete TU.

Neváhajte, pridajte sa k nám a začnite leto DOBROM!

Tags: Podujatia v meste
Ďaľšie podujatia