Flash News
  • 5.5.1674 sa uskutočnilo navrátenie belianskej farnosti katolíkom a prevzatie fary a kostola sv. Antona Pustovníka rehoľou piaristov z Podolínca.
  • 7.5.1784 bol položený základný kameň výstavby evanjelického kostola v Spišskej Belej.
  • 10.5.1769 obsadili na príkaz Márie Terézie vojenské jednotky Spišskú Belú a Ľubicu, neskôr aj ostatné dovtedy zálohované spišské mestá Poľsku.
  • 18.5.1908 zomrel Samuel Weber, beliansky evanjelický kňaz a spišský historik a zakladateľ viacerých spolkov v Spišskej Belej
  • 19.5.1991 sa uskutočnilo slávnostné sprístupnenie kaštieľa v Strážkach verejnosti po generálnej oprave.
X

Vhodný vianočný dar pre hrdého Beľana?

Mesto Spišská Belá má pre vás milý tip na vianočný dar pre každého hrdého obyvateľa Spišskej Belej. V týždni pred Vianocami (od 19.12 – 23.12) vám budeme ponúkať za zvýhodnené ceny v Informačnom centre na Petzvalovej 17 vianočné balíčky, v ktorých si nájdete rôzne predmety späté s našim mestom.

Maxi vianočný balíček s názvom “Srdcom Belančan” za cenu 14€ v darčekovom balení, v ktorom nájdete – Monografiu mesta Spišská Belá, tričko s logom mesta Srdcom Belančan, nový stolový kalendár mesta na rok 2017, 3 pohľadnice Spišskej Belej, CD Belianske Tatry a knižnú publikáciu Belianske Tatry.

Mini vianočný balíček s názvom “Mám rád Spišskú Belú” za cenu 7€ v darčekovom balení, v ktorom nájdete – tričko s logom mesta Srdcom Belančan, nový stolový kalendár mesta na rok 2017, 3 pohľadnice Spišskej Belej, CD Belianske Tatry a knižnú publikáciu Belianske Tatry.

Tieto vianočné balíčky je potrebné si vopred objednať na t.č.: 052/4680510 , na e-mail-ovej adrese: oleksakova@spisskabela.sk alebo osobne v Info centre. V objednávke prosíme uviesť veľkosť trička. Balíček bude pre vás pripravený v nasledujúci pracovný deň.

Nasledujúce predmety si môžete kúpiť za zvýhodnené ceny aj samostatne:

Monografia Spišská Belá za 10€ (bežná cena 12€)

Tričko s logom “Srdcom Belančan” za 4€ (bežná cena 5€)

Tešíme sa na vašu návštevu v Informačnom centre, kde nájdete aj mnoho iných zaujímavých darčekových predmetov.

Môže Vás zaujímať...