Flash News
 • 5.5.1674 sa uskutočnilo navrátenie belianskej farnosti katolíkom a prevzatie fary a kostola sv. Antona Pustovníka rehoľou piaristov z Podolínca.
 • 7.5.1784 bol položený základný kameň výstavby evanjelického kostola v Spišskej Belej.
 • 10.5.1769 obsadili na príkaz Márie Terézie vojenské jednotky Spišskú Belú a Ľubicu, neskôr aj ostatné dovtedy zálohované spišské mestá Poľsku.
 • 18.5.1908 zomrel Samuel Weber, beliansky evanjelický kňaz a spišský historik a zakladateľ viacerých spolkov v Spišskej Belej
 • 19.5.1991 sa uskutočnilo slávnostné sprístupnenie kaštieľa v Strážkach verejnosti po generálnej oprave.
X

Regionálne hasičské preteky

V nedeľu 5. júna 2016 otvorili nedeľňajší program Dní mesta Spišská Belá Regionálne hasičské preteky, ktoré prebiehali na námestí pred mestským úradom. 24. ročníka regionálnych hasičských pretekov o Pohár primátora mesta Spišská Belá sa zúčastnilo 23 hasičských družstiev (16 mužských a 7 ženských), ktoré súťažili sa v disciplíne požiarny útok.

Súťaž pripravil Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ) Spišská Belá v spolupráci s mestom Spišská Belá a okresným výborom Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Kežmarku. Putovný pohár primátora mesta získalo družstvo DHZ Reľov, ktoré sa postaralo aj o rekord trate (14,032 sek.). Prvé tri najlepšie družstvá v každej kategórii získali okrem pohárov aj finančné odmeny. Poďakovanie patrí domácim hasičom za zorganizovanie týchto pretekov.

Konečné poradie:

 1. DHZ Reľov (14,032 sek.)
 2. Eko Spol Spišská Stará Ves (14,377 sek.)
 3. DHZ Ihľany (15,714 sek.)

Zoznam zúčastnených DHZ: Ihľany, Reľov, Ľubica, Podhorany, Rakúsy, Vojňany, Spišská Stará Ves, Lendak, Huncovce, Toporec, Spišské Hanušovce, Vyšný Slávkov, Kežmarok, Forbasy, Bušovce, Spišská Belá.

Výsledky okresnej hasičskej ligy:

Ženy:

 1. Miesto – DHZ Ľubica
 2. Miesto – DHZ Spišské Hanušovce
 3. Miesto – DHZ Spišská Belá

Muži:

 1. Miesto – DHZ Vojňany
 2. Miesto – DHZ Toporec
 3. Miesto – DHZ Rakúsy

Môže Vás zaujímať...