Flash News
  • 5.5.1674 sa uskutočnilo navrátenie belianskej farnosti katolíkom a prevzatie fary a kostola sv. Antona Pustovníka rehoľou piaristov z Podolínca.
  • 7.5.1784 bol položený základný kameň výstavby evanjelického kostola v Spišskej Belej.
  • 10.5.1769 obsadili na príkaz Márie Terézie vojenské jednotky Spišskú Belú a Ľubicu, neskôr aj ostatné dovtedy zálohované spišské mestá Poľsku.
  • 18.5.1908 zomrel Samuel Weber, beliansky evanjelický kňaz a spišský historik a zakladateľ viacerých spolkov v Spišskej Belej
  • 19.5.1991 sa uskutočnilo slávnostné sprístupnenie kaštieľa v Strážkach verejnosti po generálnej oprave.
X

Na cyklotrase pribudol servisný stojan pre bicykle

V meste Spišská Belá rezonuje téma cyklistickej infraštruktúry v uplynulých rokoch ako aj v súčasnosti naplno. Len nedávno sme vás informovali o pripravovanej výstavbe ďalších cyklotrás v okolí, no popri tom nezabúdame ani na existujúcu Beliansku cyklotrasu a v týchto dňoch pribudol na začiatku cyklotrasy pri Belianskom rybníku nový servisný stojan pre bicykle. Exteriérový stojan Mantis Urban poskytla mestu Spišská Belá Nadácia Ekopolis v spolupráci so značkou Horalky (Pečivárne Sedita) v rámci skvalitňovania a vylepšovania infraštruktúry cyklistických trás na Slovensku. Stojan je vybavený pumpou, trojstranným kľúčom, sadou imbusových kľúčov, krížovým skrutkovačom, plochým skrutkovačom, otvoreným kľúčom 13/14 a 15/17,  oceľovou montpákou a hustilkou. Stojan a jeho kompletná výbava je pre každého užívateľa k dispozícii zdarma!

Stojan s príslušenstvom má slúžiť čo najdlhší čas vám všetkým v prípade potreby a vážme si preto túto možnosť, ktorá nám bola poskytnutá. Udržiavajme stojan s príslušenstvom čistý a po použití je potrebné vrátiť každú použitú časť na svoje miesto. Odcudzenie jednotlivých častí stojana je jednak neetické a zároveň trestné!

 

Môže Vás zaujímať...