Flash News
  • 5.5.1674 sa uskutočnilo navrátenie belianskej farnosti katolíkom a prevzatie fary a kostola sv. Antona Pustovníka rehoľou piaristov z Podolínca.
  • 7.5.1784 bol položený základný kameň výstavby evanjelického kostola v Spišskej Belej.
  • 10.5.1769 obsadili na príkaz Márie Terézie vojenské jednotky Spišskú Belú a Ľubicu, neskôr aj ostatné dovtedy zálohované spišské mestá Poľsku.
  • 18.5.1908 zomrel Samuel Weber, beliansky evanjelický kňaz a spišský historik a zakladateľ viacerých spolkov v Spišskej Belej
  • 19.5.1991 sa uskutočnilo slávnostné sprístupnenie kaštieľa v Strážkach verejnosti po generálnej oprave.
X

Belianska cyklistická skupina dobrovoľne vyzbierala na Spišskej Magure 25 vriec odpadkov

Cyklistickí nadšenci z miestnej belianskej skupiny, ktorá funguje pod názvom MTBikers zorganizovali dobrovoľnú akciu s cieľom vyčisiť okolie Spišskej Magury od opadkov. Skupinka Beľanov a Kežmarčanov spojila svoje sily a vybrala sa 15.4.2017 zbierať odpadky na svojich bicykloch. Ako opisuje vydarený deň člen skupiny Matej Miko: “Pre čo najvyššiu efektivitu sme sa rozdelili do troch skupín. Prvá skupina vyrazila zo Slovenskej Vsi smerom na Smrečiny, druhá skupina vyrazila z Magurského sedla smerom na Smrečiny a tretia skupina vyrazila smerom na Smrečiny z Bachledovej doliny. Zbieranie odpadkov a bajkovanie je dosť náročné, ale aj napriek tomu sa nám podarilo vyzbierať neuveriteľných 25 vriec s objemom 60L plných odpadkov – poväčšine plastové a sklenené fľaše, samozrejme nebola núdza ani o kusy oblečenia a topánok, prípadne flaše z motorových olejov, vrchnáky zo sudov, matrace a podobne.”
Všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa zišli, aby podporili dobrú vec a spoločne tak vrátili okoliu Spišskej Magury jej pravú podobu ĎAKUJEME! 

Ak chcete taktiež prispieť k tomu, aby tu bola naša okolitá príroda vo svojej plnej kráse aj pre budúce generácie, srdečne vás pozývame na dobrovoľnícku akciu s názvom Posaď si svoj strom, ktorá sa bude konať 6. mája (viac info na http://spisskabela.sk/mesto/aktuality/aj-tento-rok-si-mozete-v-belianskych-lesoch-posadit-svoj-strom/ ).

Môže Vás zaujímať...