Flash News
  • 5.4.1739 zvýšil poľský kráľ August III. v privilégiu Spišskej Belej počet výročných dvojdňových trhov z troch na päť
  • 17.4.1919 zomrel vo Viedni Ladislav Medňanský, významný európsky maliar, ktorý žil a tvoril aj v rodinnom kaštieli v Strážkach
  • 23.4.1852 sa v Beckove narodil Ladislav Medňanský
  • 30.4.1572 v Ľubici zomrel kňaz a reformátor Laurentius (Vavrinec) Serpilius Quendel, rodák zo Spišskej Belej, ktorý previedol v roku 1545 celý cirkevný zbor v Spišskej Belej na evanjelické náboženstvo augsburského vyznania
X

18. ročník Belá mix volley cup-u 2016

V dňoch 23. – 24. júla 2016 sa v anglickom parku kaštieľa v Strážkach uskutočnil už 18. ročník volejbalového turnaja zmiešaných družstiev BELÁ MIX VOLLEY CUP, konaný pod záštitou Mesta Spišská Belá.
Turnaja sa napriek zmene termínu, kvôli nepriaznivému počasiu (pôvodný termín 16.-17. júl), zúčastnilo 14 družstiev z rôznych kútov Slovenska a svoje zastúpenie mali mestá ako Poprad, Kežmarok, Košice, Humenné, Prešov, Stará Ľubovňa, Svidník, či Nitra, čo svedčí o jeho výbornom renomé a veľkej obľúbenosti tohto turnaja.
Víťazom turnaja sa stalo družstvo “Škôlkári” na druhom mieste sa umiestnilo družstvo “No Shame” a tretie miesto obsadilo družstvo “Tatry”.

Za najlepšiu hráčku bola vyhlásená Erika Salanciová z družstva “No Shame”. Najlepším hráčom sa stal Peter Malachovský z víťazného družstva.

Poďakovanie za organizáciu turnaja patrí najmä Jozefovi Kunovi, Marcelovi Banczíkovi a Jaroslavovi Dobešovi. A za podporu tohto turnaja aj jeho sponzorom: firme Coca Cola, Fegafrost, Hamé, Slovkred, Renova, Exes, Plastiflex a Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť.

 

 

Môže Vás zaujímať...